Interact Pitesti sustine educatia

Posted By RC Pitesti

Interact Pitesti sustine educatiaRotary Club Pitești a dus la indeplinire misiunea incredințată de juniorii din Interact Club Pitești, aceea de a dărui 300 de colete cu rechizite donate de BIC Romania și Eduxanima, măști donate de Ann Reeves &Francesca si soluții dezinfectante cumpărate la un preț special de la New Design Composite . Cei 300 de săculeți au ajuns la 34 de copii de la Centrul de tip familial „Dumbrava Minunată” si Centrul de tip familial “Casa Noastra” si la 266 de copii de la Şcoala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu”, Stefanesti. Poate va intrebati de ce autorii proiectului nu sunt in fotografii. Raspunsul este că felul în care sunt organizate cursurile i-a încurcat putin și de aceea au cerut ajutorul nostru, al celor care au făcut școala în vremuri normale. Cu drag noi, cei mari, am răspuns apelului lor.

This entry was posted in Proiecte. Bookmark the permalink.